Geregeld zet ik een boek in het zonnetje. Een boek dat absoluut extra aandacht verdient. Dit keer:
Marcel, sterk met down
Patsi Desiree
In Marcel, sterk met down vertelt Patsi Desiree het semi-autobiografische verhaal van Marcel, een jongeman met Downsyndroom. Hij is bevriend met een paar lieve mensen en met een hond. Dit boek geeft een kijkje in het bijzondere leven van iemand met Down.
Alle opbrengsten van dit boek gaan naar School Elzenhof in Aarschot (België), een school voor kinderen met leer-, gedrags- en autismespectrumstoornissen. De auteur koos voor dit doel omdat haar kleinzoon daar naar school is gegaan vanwege zijn non-verbale autisme. Ook liep de auteur stage op deze school.

Achterflaptekst:
Marcel is een jongeman met Downsyndroom. Als hij en zijn moeder verhuizen, leert hij Pippa en Jos kennen. Marcel wordt al snel goede maatjes met hen, ook met Ozzy, de hond van Pippa.
Hij bouwt een bijzondere band met hen op met schitterende, hilarische en aandoenlijke momenten. Maar ook met harde confrontaties en droefheid. Dan wordt Marcel ziek.
Patsi Desiree is een pseudoniem. De schrijfster is geboren in een Belgisch dorpje in Vlaams-Brabant. Eerder is van haar verschenen ‘Gebroken, nooit Verslagen’, eveneens een semi-autobiografie.
“Een onvoorwaardelijke vriendschap op een diepgaande, aangrijpende, humoristische en hartverwarmende manier beschreven: de emoties blijven lang nazinderen.”
(Guido Goedgezelschap)
Bekijk hier de boeken die ook in het zonnetje staan.
Het is zeer goed dat dit boek
Marcel sterk met down van auteur
Patsi Desire is uitgebracht.
Hier kan eenieder van leren en beter begrijpen.
Met dit boek Marcel sterk met down van auteur Patsi Desire worden er echt mooie bruggen gebouwd.
Suzanne van den Buijs
dank je wel, Suzanne.